Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2020

środa, 26 sierpień 2020 10:25

Gra w znaki towarowe

Gry komputerowe i na konsole to obecnie wielka i rozwinięta gałąź branży rozrywkowej, przynosząca gigantyczne dochody. Budżety na produkcję najnowszych gier przewyższają zaś nierzadko budżety hollywoodzkich superprodukcji. Nic więc dziwnego, że producenci gier toczą batalie prawne o znaki towarowe dotyczące ich produktów, jeśli tylko powezmą przekonanie, że ktoś z konkurencji czyha na używana przez nich nazwę. Taka sytuacja zadziała się ostatnio pomiędzy producentami popularnych gier, Electronic Arts – twórcą „Battlefield” czy „The Sims” i Ubisoft, producentem między innymi serii „Assassin’s Creed”.

Electronic Arts złożył w amerykańskim urzędzie patentowym zgłoszenie znaku towarowego „Ghost”. Zgłoszenie zostało dokonane dla takich towarów, jak "sieciowe gry wideo" czy "gry komputerowe do pobrania za pomocą sieci globalnej i urządzeń bezprzewodowych". Teraz rejestracja oznaczenia jako znaku towarowego może jednak nie dojść do skutku, ze względu na wniesienie sprzeciwu przez konkurenta Electronic Arts, francuską spółkę Ubisoft. Ta ostatnia oferowała już wcześniej na rynku grę „Ghost Recon”, co do której kolejnej odsłony – pod nazwą „Wildlands” – trwają obecnie przygotowania.

Sprzeciw został wniesiony z tego względu, iż, zdaniem Ubisoft, konsumenci mogą błędnie uwierzyć, że towary lub usługi oferowane przez wnioskodawcę znaku „Ghost” są dostarczane, sponsorowane, reklamowane lub zatwierdzone przez jego francuską konkurencję, lub są w jakiś sposób z nią powiązane. Na zakończenie sporu trzeba będzie prawdopodobnie jeszcze niemało poczekać, szczególnie iż niezadowolona z finalnej decyzji strona zapewne będzie się od niej odwoływać.

Dział: Aktualności