Artykuły filtrowane wg daty: maj 2020

czwartek, 14 maj 2020 10:51

Znak towarowy celebryty w ukryciu

W sytuacji utraty płynności finansowej nie tylko spółki mogą ogłosić upadłość. W niektórych państwach istnieje też możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. O pozytywne zakończenie tego typu działań walczy aktualnie znany amerykański raper i celebryta, 50 Cent.

Curtis Jackson III, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko muzyka, wniosek o ogłoszenie upadłości złożył w lipcu ubiegłego roku. Ma to być sposób na uniknięcie spłaty długów opiewających na miliony dolarów. Dłużnikami rapera są między innymi producent słuchawek Sleek Audio, SunTrust Bank i jego była partnerka życiowa, Lastonia Leviston. Temu, co 50 Cent twierdzi przed sądem, przeczą jednak zdjęcia zamieszczane przez niego na portalach społecznościowych. Na jednym z nich pozuje on na łóżku, a wokół niego leżą rozrzucone pliki studolarówek. Na innym banknoty ułożone są w napis „broke” (ang. spłukany).

Okazuje się też, że muzyk zataił część swoich dochodów oraz należących do niego nieruchomości czy praw. Jego wierzyciele twierdzą bowiem, że raper zataił przed sądem między innymi fakt posiadania od 2004 r. przynoszącego znaczne zyski prawa ochronnego na zarejestrowany znak towarowy w postaci pseudonimu „50 Cent”. Nie przyznał się on także do posiadania nowej nieruchomości w Afryce, w której planował wydać przyjęcie, co zostało przez niego opisane na portalu społecznościowym. Kolejnym zatajeniem są prawdopodobne zyski z koncertów, z których zdjęcia ukazały się w sieci, które to przychody także nie zostały wskazane przed sądem przez dążącego do ogłoszenia upadłości. Sukces postępowania znanego celebryty przed sądem stoi więc pod znakiem zapytania. W końcu przychody osiągane przez niego z samego licencjonowania znaku towarowego lub opatrywania nim różnych towarów, takich jak odzież czy sprzęt RTV z pewnością nie są niskie i zapewne mogłyby pokryć część długów.

Dział: Aktualności