poniedziałek, 01 luty 2016 01:10

Festiwal znaków towarowych

Napisała

Muzyka to ważny element życia. Obecnie, dzięki internetowi, w niemal dowolnym miejscu na świecie mamy dostęp do setek gatunków muzycznych i utworów całego mnóstwa artystów z przeróżnych krajów. Czasami nic jednak nie zastąpi muzyki wykonywanej na żywo. Fani konkretnych wykonawców potrafią wybrać się nawet do innego kraju, aby usłyszeć koncert ulubionego wokalisty. Świętami dobrej muzyki stały się też festiwale muzyczne, nierzadko kilkudniowe, na które bilety trzeba kupić z dużym wyprzedzeniem. Najpopularniejszym w USA, a i jednym z najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie, jest Coachella.

Ten coroczny festiwal muzyki i sztuki, który odbywa się w Kalifornii, a dokładnie w Dolinie Coachella na Pustyni Colorado, skupia pasjonatów różnych gatunków muzyki, na przykład rocka, indie, hip-hopu czy nawet elektronicznej muzyki tanecznej. Wizytówką Coachelli są popularni artyści, aczkolwiek występują tam również wschodzące gwiazdy muzyki. Zyski z zeszłorocznej edycji festiwalu wyniosły około 84 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że organizatorzy Coachelli bardzo chcą chronić swój znak towarowy.

W ramach takich właśnie działań ochronnych wnieśli oni niedawno pozew przeciwko organizatorom innego festiwalu muzycznego, o nazwie Hoodchella. Jest to niszowe wydarzenie, które również odbywa się w kwietniu, ale w Los Angeles. Pozew ten dotyczył naruszenia praw do znaku towarowego, mylącego oznaczenia pochodzenia, wprowadzenia w błąd oraz dokonywania czynów nieuczciwej konkurencji. Jednym z naruszeń miała też być rejestracja domeny internetowej hoodchella.com. Organizatorzy popularnej imprezy muzycznej wskazali, że nie mają nic przeciwko istnieniu konkurencyjnego kulturalnego wydarzenia, jednak powinno ono występować pod nazwa dużo mniej zbliżoną do Coachelli. Dlatego też żądają oni w powództwie, obok zaprzestania używania nazwy „Hoodchella”, wypłacenia 100 tysięcy dolarów odszkodowania.

Wyświetlony 1193 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 marzec 2016 13:41