czwartek, 06 czerwiec 2013 12:00

Apple rejestruje w Rosji nowy znak towarowy

Napisała

Ze względu na złożenie przez Apple wniosku do rosyjskiego urzędu patentowego o rejestrację znaku towarowego „iWatch”, ruszyły spekulacje na temat wypuszczenia przez amerykańską spółkę na rynek nowego produktu.

5 czerwca 2013 r. rosyjska gazeta „Izvestia” doniosła o złożeniu wniosku do Rospatentu. Doniesienia te wznowiły pogłoski o nowym urządzeniu planowanym przez Apple, która to firma już od dłuższego czasu nie zaskoczyła konsumentów niczym szczególnie innowacyjnym. Po śmierci Steve'a Jobsa Apple ewidentnie straciło dotychczasową pomysłowość w kwestii nowych rozwiązań.

Sama spółka nie potwierdziła plotek o planowanej sprzedaży nowego urządzenia ani o jego cechach. Byłaby to ciekawa odpowiedź na inny innowacyjny sprzęt, który ujrzał już światło dzienne – Google Glass. Nie należy jednak zapominać, że firmy, szczególnie duże, często zgłaszają znaki towarowe niejako „na zapas”, nawet, jeżeli finalnie nie wypuszczają na rynek konkretnego produktu, który takim znakiem miałby być opatrzony. Pozwala to bowiem chronić nazwy urządzeń, których zaprojektowanie, produkcja i wprowadzenie na rynek może trwać na tyle długo, że znajdą się inni chętni na używanie takiej nazwy. W związku z tym, trudno powiedzieć, czy iWatch, jakichkolwiek funkcji by nie posiadał, jest już niemal na progu sklepów, czy też jeszcze długo nie pojawi się na linii produkcyjnej.

Wyświetlony 507 razy