wtorek, 29 maj 2018 06:24

Znany raper „The Weeknd” walczy o prawa do znaku "Starboy".

Napisała

“STARBOY” to nie tylko tytuł piosenki i albumu muzycznego, za który The Weeknd - kanadyjski piosenkarz i raper - otrzymał nagrodę Grammy w 2017r. Okazuje się, że jest to również znak towarowy, którego właścicielem jest niejaki  Eymun Talasazan, agent nieruchomości, a znak został przez niego zgłoszony krótko po tym, jak The Weeknd wydał swój album „Starboy” w 2016. 

Wojna rozpętała się na dobre po tym, jak Eymun Talasazan zgłosił do ochrony drugi znak „STARBOY” przeznczony do oznaczania takich towarów jak komiksy. Znak został zgłoszony do ochrony 11 dni po ogłoszeniu współpracy The Weeknd z wydawnictwem Marvel, której efektem ma być seria komiksów pod tytułem „STARBOY”. Komiksy mają trafić na półki amerykańskich sklepów w czerwcu tego roku.  Intencja zgłaszającego jest więc oczywista…

Eymun Talasazan nie pierwszy raz  próbuje wykorzystać czyjeś prawa, a The Weeknd nie jest pierwszym artystą, którego atakuje. Wcześniej, agent nieruchomości  zgłosił do ochrony znaki towarowe "Straight Outta Bombton" i "Runnin’through the 6", identyczne z tytułami hitowych piosenek Ken Malik i Drake. Nietrudno zrozumieć, dlaczego Talasazan próbuje wykorzystać słowo „STARBOY” teraz.  The Weeknd znalazł się na 6 miejscu listy najbogatszych ludzi Forbesa w 2017 roku, dzięki światowemu sukcesowi albumu „Starboy: Legend of the Fall”.  Jest więc o co walczyć.

Wyświetlony 127 razy