piątek, 08 wrzesień 2017 11:31

The Doors nie chcą powiązań z siostrami Kardashian

Napisała

Rodzina Kardashianów jest w USA ciągle na językach, ze względu czy to kolejne wybryki sióstr – celebrytek, czy też ich rodziców. Znane głównie z tego, że są znane, siostry Kardashian mają jednak głowę do biznesu. Co i rusz wypuszczają na rynek kolejne kolekcje odzieży, kosmetyków czy gadżetów sygnowane swoim nazwiskiem. Tak też zrobiły jakiś czas temu młodsze Kardashianki, Kendall i Kylie Jenner.

Młode celebrytki tym razem postanowiły sprzedawać koszulki, na których na zdjęcia największych światowych gwiazd muzyki nałożone były na pierwszym planie własne twarze sióstr. Pomysł jednak nie okazał się najlepszy. Latem 2017 r. wprowadzenie na rynek kontrowersyjnych koszulek zaowocowało nie tylko niesmakiem u fanów gwiazd rocka, ale i komplikacjami prawnymi.

Do drzwi Kendall i Kylie zapukali bowiem prawnicy zespołu The Doors. Okazało się, że na jedną z koszulek siostry nałożyły podobiznę Jima Morrisona, owianego legendą charyzmatycznego wokalisty grupy. Na ubraniu wykorzystano też logo The Doors, chronione jako znak towarowy. Takie działanie można zakwalifikować jako komercyjne wykorzystanie znaku towarowego bez zgody jego właściciela, a więc naruszenie praw do znaku towarowego. Prawnicy zespołu nakazali siostrom Kardashian wycofanie spornych koszulek ze sklepu internetowego, pod groźbą wniesienia pozwu o naruszenie praw do znaku „The Doors”. Wkrótce potem koszulki faktycznie zniknęły ze sklepu.

Wyświetlony 537 razy