czwartek, 20 lipiec 2017 11:56

Major League Baseball gra przeciwko Blizzardowi

Napisała

Blizzard Entertainment, amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące gry komputerowe, może wkrótce napotkać nieoczekiwane kłopoty ze strony Major League Baseball, najważniejszej amerykańskiej ligi baseballu, która przygotowuje się właśnie do wniesienia sprzeciwu wobec rejestracji logotypu związanego z grą Overwatch jako znaku towarowego. Termin na to działanie mija pod koniec lipca bieżącego roku.

Po opublikowaniu zgłoszenia znaku towarowego 28 marca 2017 r. Major League Baseball stwierdziła, że zgłoszone oznaczenie słowno-graficzne wykazuje zbyt duże podobieństwo do jej własnego znaku towarowego.

Gra Overwatch skupia się na walce dwóch sześcioosobowych drużyn. Podobnie jak w grach multiplayer online battle arena, gracz wybiera jedną postać z puli obecnie 24 bohaterów z unikalnymi umiejętnościami. Mapy w grze wzorowane są na prawdziwych lokacjach: trzy pierwsze inspirowane są Londynem, Japonią oraz ruinami starożytnego Egiptu. Jedną z występujących w grze postaci jest Tracer, dziewczyna obdarzona umiejętnością superszybkiego przemieszczania się, którą zapewnia jej specjalne, zamontowane na stroju, urządzenie. To właśnie zarys biegnącej Tracer wraz z napisem „Overwatch League” stanowi logotyp, którego rejestracji sprzeciwia się MLB.

Liga baseballu obawia się najwyraźniej, że konsumenci pomylą oznaczenie Blizzarda z jej własnym znakiem towarowym, który przedstawia zawodnika z kijem przygotowującego się do odbicia lecącej w jego kierunku piłeczki. Pod rysunkiem znajduje się napis „Major League Baseball”. Oba oznnaczenia mają jednak zupełnie odmienną kolorystykę – znak MLB jest granatowo-czerwono-biały, zaś logotyp Overwatch składa się z bieli, szarości i pomarańczu.

Wyświetlony 611 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:14