środa, 19 kwiecień 2017 07:10

Indyjski znak jakości

Napisała

Wystrój wnętrz to istotny temat, który skupia nie tylko wyjątkowych fanów designu, ale też wszystkich, którzy chcą mieszkać w ładnie urządzonych wnętrzach. Ci ostatni, w celu cieszenia oczu oryginalnymi elementami wystroju, nie tylko kupują wyposażenie dostępne w kraju, ale też importują meble z egzotycznego drewna czy włoskie kafelki, aby uzyskać jak najbardziej cieszący oko wystrój, który będzie też dobrej jakości.

Rząd Indii opracowuje aktualnie odpowiednie normy i znak towarowy, aby wzmocnić pozycję tego państwa jako najlepszego źródła ręcznie robionych dywanów i zapewnić, że produkty te są zgodne z odpowiednimi kryteriami jakości. Indyjskie ministerstwo tekstyliów rozpoczęło działania zmierzające do stworzenia marki dla indyjskich ręcznie robionych dywanów, która zostanie zarejestrowana jako znak towarowy.  Wzorem dla tych działań jest australijski znak towarowy „Woolmark”, który gwarantuje najwyższą jakość pochodzącej z Australii wełny. „Pracujemy nad marką, znakiem, który zapewni, że opatrzone nim produkty produkty będą zgodne z ustalonymi przez organizację standardami" - powiedział Mahavir Pratap Sharma, przewodniczący indyjskiej Rady Promocji Eksportu Dywanów.

Stworzenie parametrów dotyczących obrotów, zatrudnienia i zgodności z normami oczyszczania ścieków powstających z farbowania nici na dywany ma zająć szacunkowo dwa do trzech lat. Indie mają 40% udziału światowego w eksporcie ręcznie tkanych dywanów. Wielkość ich eksportu rośnie prawie o 10% rocznie. Indie, Iran, Chiny i Nepal są kluczowymi graczami w globalnym handlu dywanami. Iran stanowi ok. 20-25% całkowitego eksportu, z Chin pochodzi około 20% dywanów, a Nepal zapewnia ich prawie 10%.

Wyświetlony 628 razy