wtorek, 07 luty 2017 10:15

Latające magazyny Amazona

Napisała

Możliwości oferowane przez Internet bardzo ułatwiają życie nie tylko przedsiębiorcom, dając im niemal nieograniczone możliwości reklamowania swoich towarów czy usług, ale i klientom. Mogą oni używać sieci choćby do robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Do tego  celu są również przeznaczone portale aukcyjne, w tym amerykański Amazon. Ta założona w 1994 r. w Seattle amerykańska spółka zajmuje się handlem elektronicznym i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Na samym początku swego istnienia Amazon był tylko księgarnią internetową, choć niedługo później poszerzył zakres swojej działalności. Teraz na Amazonie można kupić, co dusza zapragnie.

Dostarczenie zamówionego towaru jest możliwe teoretycznie na całym świecie, choć w praktyce nie jest tak różowo. Do niektórych zamówień istnieją bowiem ograniczenia docelowych krajów odbioru. Problem Amazona stanowi również przestrzeń do magazynowania oferowanych produktów. Platforma sprzedażowa musi korzystać z ogromnych magazynów, z których dwa znajdują się także w Polsce, w Bielanach Wrocławskich. Oba obiekty mają po około 95 tysięcy metrów kwadratowych. To oznacza, że Amazon musi płacić za dzierżawę lub zakup ogromnych połaci gruntów na całym świecie. Być może najnowszy pomysł Amazona odmieni tę sytuację.

Amazon dokonał niedawno w Stanach Zjednoczonych zgłoszenia patentowego, które może ucieszyć fanów steampunku, jako ze kluczowym elementem wynalazku są… sterowce. Przedmiotem zgłoszenia patentowego są bowiem podniebne magazyny. Według swojego najnowszego pomysłu, Amazon miałby przechowywać zamówione towary w ładowniach wielkich sterowców, które miałyby się unosić na wysokości 13,7 kilometra nad ziemią. Obsługa takiego latającego (a właściwie „zaparkowanego” w powietrzu) magazynu miałaby pakować zamówione produkty na pokład latającego drona, który byłby jednocześnie dostawcą zakupionych przez użytkownika serwisu towarów. Z pewnością, gdyby pomysł Amazona wszedł w życie, jego realizacja wyglądałaby bardzo ciekawie.

Wyświetlony 982 razy