Subskrybuj i oglądaj nas na:youtube

Publikujemy na:facebook

  środa, 11 styczeń 2017 12:34

  Bojowy Netflix

  Napisała

  Netflix to znany – od jakiegoś czasu również w Polsce – międzynarodowy dostawca usług streamingu wideo, tak zwanego video on demand (ang. na żądanie). Netflix może być więc alternatywą dla kablówki, w której nie musimy czekać na porę emisji konkretnego serialu, ale włączamy go kiedy chcemy i oglądamy dowolną liczbę odcinków. Wielu użytkowników Netflixa chciałoby jednak mieć również opcję, aby pobrać ulubioną zawartość z możliwością oglądania jej off-line.

  Odpowiedzią na takie konsumenckie pragnienia był przez chwilę DVDVideoSoft, oferujący program Free Downloader for Netflix. Ten program, opracowany przez DVDVideoSoft, był pierwszym programem na Windows, który pozwalał na pobierania filmów i seriali z Netflixa na komputery użytkowników Netflixa, poprzez łatwy w obsłudze interfejs. Choć jakość powstałego wideo nie była szczególnie dobra, oprogramowanie robiło, co miało zrobić i odwoływało się do szerokiego grona odbiorców. O programie należy jednak mówić w czasie przeszłym, ponieważ jego egzystencja nie spodobała się samemu Netflixowi.

  Netflix zwrócił się do DVDVideoSoft z żądaniem zaprzestania udostępniania oprogramowania. Podstawą do wysunięcia takiego roszczenia było naruszenie praw do znaku towarowego „Netflix”. W rezultacie, DVDVideoSoft postanowiło wyciągnąć wtyczkę łączącą Free Downloader for Netflix ze światem i wycofało z rynku swoje oprogramowanie. Działania Netflixa nie są pozbawione sensu, ponieważ spółka ta sama planuje ostatnio wdrożenie systemu umożliwiającego oglądanie treści z Netflixa off-line, bez konieczności dostępu do internetu.

  Wyświetlony 809 razy
  © 2012-2017